Kryefaqja        Rreth Nesh        Sherbimet       FAQ       Skema

 e Faqes       Kontakt


 


  
.
    Ne Web Aksioner.Com

                                                                                                                                                                   

 
 

Instikti i pronėsisė ėshtė element bazė nė natyrėn e njeriut.
William James (1842–1910) Psikolog, filozof dhe doktor i njohur Amerikan

Aksioner (emer): Ēdo person, kompani, apo institucion tjetėr qė zotėron tė paktėn njė aksion nė njė kompani. Aksionerėt janė pronarė tė njė kompanie.

AKSIONER International Securities Brokerage sh.a. ėshtė e para kompani Shqiptare brokerimi e licensuar , e cila pėrfshin nė fokusin e saj mundėsinė pėr pronėsim dhe investim nė tregjet ndėrkombėtare tė kapitalit.

Duke kombinuar kapitalin dhe menaxhimin Amerikan, me njohuritė e ekspertėve tė tregut Shqiptar dhe me platformėn e njė banke Europiane investimesh, kompania AKSIONER u mundėson atyre qė duan tė jenė aksionerė njė mjedis tė sigurt dhe me rregulla. Klientėt kanė mundėsinė e aksesit dhe kontrollit on-line mbi llogaritė e tyre kur investojnė nė tregjet ndėrkombėtare tė kapitalit dhe gjithashtu u jepet mundėsia tė investojnė sipas dėshires nėse ata vendosin tė zgjedhin kėtė lloj sherbimi . Pėrveē kėsaj kompania AKSIONER jep kėshilla nė gjuhėn shqipe dhe ndihmė nė zhvillimin e njė portofoli tė diversifikuar investimesh pėr shumė nivele investitorėsh.

Tė dish se si tė sigurosh mirėqenien tėnde financiare ėshtė njė nga gjėrat mė tė rėndėsishme nė jetė.Nuk ėshtė e domosdoshme tė jeni gjeni pėr ta bėrė kėtė. Vetėm duhet tė dini informacionin bazė, tė zhvilloni njė plan, dhe ti qėndroni atij deri ne fund. Nuk ka rėndesi para keni, gjėja mė e rėndėsishme ėshtė tė edukoni veten nė lidhje me mundėsitė tuaja. Disa njerėz mund tė humbasin financat e tyre -njė i aferm i pasur mund tė vdesė, ose njė biznes mund tė mbyllet. Por pėr shumicėn e njerėzve, mėnyra e vetme pėr tė arritur financat e dėshiruara ėshtė qė tė kursejnė dhe tė investojnė pėr njė periudhė tė gjatė kohore. Kohė pas kohe, njerėzit fillojnė udhėtimin edhe me mjete modeste dhe arrijnė sigurinė financiare, me gjithēka qė ajo premton: blerjen e njė shtėpie, mundėsitė e arsimimit pėr fėmijėt e tyre, apo njė pension tė rehatshėm.

Krijimi i pasurisė ėshtė mė sė shpeshti e lidhur me pronėsinė.

Sot pothuajse tė gjithė Shqiptarėt janė tė prekur nga ekonomia globale nė aspektin e produkteve qė blejnė e pėrdorin, madje edhe nė drejtim tė punėdhėnėsve tė tyre. Ndėrkohė qė investimet e huaja direkte jane rritur nė Shqipėri, shumė nga kompanitė kryesore tani kanė pronėsi tė huaj. Shumė njerėz punojnė ndershmėrisht nė to dhe akoma nuk u jepet mundėsia tė zotėrojnė aksionet e punėdhėnėsve tė tyre. Shpesh kėta punonjės do tė donin ti investojnė kursimet e tepėrta nė kompani tė fuqishme, ndoshta edhe nė kompanitė e punėdhėnėsve tė tyre aktualė apo nė kompanitė e huaja ku produktet e tyre ata i pėrdorin cdo ditė. Disa shoqėri kanė mjetet dhe dėshirėn pėr tė poseduar dhe drejtuar bizneset e tyre. Shumė nga kėta pronarė biznesesh dėshirojnė tė diversifikojne pronėsinė/pasurinė jashtė ekspertizės sė tyre personale apo dhe nė tė gjithė sektorėt e tjerė tė ekonomisė botėrore. Pėrdorimi i mundėsive pėr investime nė tregjet ndėrkombėtare tė kapitalit do tė lejojė qytetarėt e tė gjitha pėrkatėsive tė jenė tė pėrfshirė nė ekonominė e sotme globale, e cila aktualisht i prek ata cdo dite.

Merrni pronėsinė e pasurisė tuaj personale dhe bėhuni njė aksioner.

  
 

Kursimet e vogla shndėrrohen nė te Ardhura tė Mėdha

Sa ju kushton njė filxhan kafeje ?

Do ta besoni qė arrini tė kurseni 465,84 $? Ndoshta mė shumė?

Nėse ju blini njė filxhan kafeje ēdo ditė pėr $ 1.00, pėr njė vit tė tėrė do ju kushtojė 365,00 $ . Nėse kurseni 365,00 $ vetėm pėr njė vit, dhe e vendosni atė shumė nė njė llogari kursimi apo e investoni me njė normė fitimi 5% nė vit, ajo do tė rritet deri nė 465,84 $ nė fund tė pesė – vjecarit te parė, dhe 1577.50 $ nė fund tė 30 viteve.

Kjo ėshtė fuqia e "Multiplikatorit”. Me interes tė pėrbėrė, ju keni fituar interes jo vetem nga paratė qė ju kurseni por dhe nga interesi i fituar mbi shumėn e kursyer. Me kalimin e kohės, edhe njė sasi e vogėl parash tė kursyera mund tė shndėrrohen nė tė ardhura tė mėdha.

Nėse jeni tė gatshėm pėr tė vėzhguar atė qė keni shpenzuar dhe tė kėrkoni mėnyra tė thjeshta pėr tė kursyer rregullisht, mund tė bėni qė tė ardhurat tuaja tė rriten. Sapo e bėtė atė vetėm me njė filxhan kafeje.

Nė qoftė se vetem njė filxhan i vogėl kafeje bėn njė ndryshim tė tillė tė madh, filloni tė shikoni se si mund tė shtoni paratė tuaja, nėse keni vendosur qė tė shpenzoni mė pak pėr gjėra tė tjera dhe ti kurseni ato dollarė shtesė.

Nėse blini nė mėnyrė tė paplanifikuar, vendosni njė rregull: do tė prisni gjithmonė 24 orė pėr tė blerė ndonjė gjė. Nė kėtė mėnyrė mund tė humbisni dėshirėn pėr ta blerė atė pas njė dite. Dhe nė fund tė dites pėrpiquni tė boshatisni portofolet dhe xhepat tuaj nga monedhat e vogla. Ju do tė habiteni se sa shpejt ato monedha do tė shtohen !

 

 

Online Trading Platform

VERSIONI  PROVE  FALAS

 


.

Faqja Kryesore  Rreth Nesh  |  Sherbimet  |  FAQ  |  Skema e Faqes  |  Kontakt

Shėnim / Parajmėrim rreziku: Me hyrjen ne faqen e internetit te kompanise AKSIONER International Securities Brokerage sh.a. ("Kompania"), vizitori pajtohet me kushtet e faqes se internetit tė kompanisė. Kompania nuk merr pėrgjegjėsi pėr saktėsinė e tė dhėnave dhe informacionit tė dhėnė nė faqen e internetit tė kompanisė, as pėr ēdo humbje qė rezulton nga investimet e bazuar nė ndonjė informacion publikuar kėtu. Informacioni i paraqitur kėtu nuk jep rekomandime tė drejtpėrdrejta apo tė tėrthorta pėr zbatimin e tregtisė nė instrumentat financiare. Tregėtimi nė tregjet financiare, veēanėrisht i derivateve, ėshtė shumė e rrezikshme dhe mund tė ēojė nė humbje. Tregėtimi nė tregjet financiare pėrfshin rrezik. Rritja e levės financiare e rrit rrezikun . Shėrbimet e AKSIONER International Securities Brokerage sh.a nuk ofrohen pėr klientet e USA.

AKSIONER International Securities Brokerage sh.a.
Rruga Qemal Stafa. Pallati 31. Njesia tregtare 2 Nr. 20 Tirana, Albania
Tel/Fax: +355 44 400 600;  info@aksioner.com